Wczytuję dane...
Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych osobowych

Chcemy aby nasi użytkownicy bez obaw korzystali z serwisu Technikalia.pl i dokonywali zakupów.

Serwer na którym działa nasz sklep internetowy znajduje się w jednym z najnowocześniejszym Data Center w Warszawie. Lokalizacja spełnia wymagające standardy w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych źródeł prądu – systemu UPS połączonego z agregatami, system jest niezawodny.

W miejscach gdzie wymagane jest podanie danych osobowych połączenie między urządzeniem klienta a serwerem jest szyfrowane. Dzięki temu nie ma obawy, że dane zostaną przechwycone i wykorzystane. Również wszystkie połączenia związane z wykonywaniem płatności elektronicznych będą następować za pośrednictwem bezpiecznego szyfrowanego połączenia.

Do przetwarzania danych są dopuszczane wyłącznie osoby posiadające pełnomocnictwo nadane przez administratora danych. Administrator prowadzi ewidencję osób upoważnionych do przetwarzania danych. Dostęp do systemu operacyjnego i danych osobowych w nim przetwarzanych jest możliwy za pomocą procesu uwierzytelnienia. Osoby pracujące przy przetwarzaniu danych zostały zaznajomione z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych i są zobowiązane do zachowania ich w tajemnicy. Na serwerze z danymi zainstalowano oprogramowanie, które chroni go przed różnego rodzaju zagrożeniami takimi jak robaki, wirusy, konie trojańskie, rookity i inne. Dostęp do pomieszczenia w którym znajduje się zbiór danych osobowych jest kontrolowany przez system monitoringu z zastosowaniem kamer przemysłowych.

Naszym systemem płatności internetowych jest Dotpay S.A., który jest uznawany za najbezpieczniejszy system płatności online. Jego wiarygodność potwierdza przyznawany członkom programu prowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Certyfikat Rzetelnej Firmy, który rekomenduje wyłącznie firmy godne zaufania. System płatności podejmuje środki mające na celu ochronę danych przed nieuprawnioną ingerencją. Zabezpieczenia Dotpay:

Certyfikat PCI DSS Level 1
pci dss

Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) to światowy standard ustalony przez organizacje płatnicze w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz informacji związanych z ochroną danych osobowych. Dotpay potwierdził, że odpowiada wymogom Visy, Mastercard, American Express oraz Discover.

Certyfikat Thawte Web Server Certificate z EV (Extended Validation)
Certyfikat Thawte

Certyfikat SSL o rozszerzonej walidacji z 256-bitowym kodowaniem zabezpiecza przed próbami wyłudzeń danych i informacji, na podstawie których osoby niepowołane mogłyby dokonywać nieuprawnionych transakcji finansowych.

Dla zachowania bezpieczeństwa zalecamy zastosować się do poniższych rad:
- Nie przekazywać swojego loginu i hasła do konta w Witrynie osobom trzecim. Sklep internetowy prosi o podanie powyższych danych tylko w trakcie logowania do sklepu. Nie wysyłamy wiadomości z prośbą o podanie danych niezbędnych do zalogowania w serwisie.
- Po zakończeniu zakupów wylogować się z konta, aby żadna osoba niepowołana nie ukradła danych osobowych, nie dokonała żadnych zmian lub zakupów w imieniu zalogowanego Użytkownika.
- Nie wysyłamy załączników w formacie zip., exe., rar. – takie pliki mogą zawierać groźne wirusy. Pod żadnym pozorem nie można otwierać załączników o wymienionych rozszerzeniach zwłaszcza jeśli pochodzą z niepewnego lub niezaufanego źródła.
- Aktualizować programy antywirusowe i przeglądarki internetowe, które zapewnią bezpieczeństwo danych przechowywanych na urządzeniu Użytkownika.
- Jeśli zauważą Państwo próbę podszycie się pod sklep Technikalia.pl przez firmę o podobnej nazwie prosimy o niezwłoczny kontakt na mail: sklep@technikalia.pl. Oszuści mogą przygotować e-maile w taki sposób, by sprawiały wrażenie, że zostały wysłane przez innego nadawcę.